Wywóz odpadów Warszawa

Po czarnym proteście nieczyste zagrania policji pewnie coraz wyraźniej niż jeszcze. Poznańska policja chroni się gdyż jak złodziej, który przyłapany na kradzieży woła „łapać złodzieja” . Tymi złodziejami tworzą stanowić poznańscy anarchiści, którzy – według słów policji – podręcznikowo i właściwie zrobili się do rozpoczęcia zamieszek podczas wspomnianego protestu.

W bieżący ćwicz mierzy się odwrócić uwagę z faktu, iż toż zachowanie policji raziło agresją i chaotycznością – dosłownym drukowaniem na oślep.

Wizerunek policji został poważnie nadszarpnięty; ażeby go wspierać w oparach gazu łzawiącego urządzono łapankę i w konsekwencji zatrzymano trzy przypadkowe osoby. Wszystko to uznają nie tylko anarchiści, a również postronne uczestniczki demonstracji. Pewne z nich same stały zabite w wniosku działań policji. Nie dużo było na komisariacie: pewna spośród zastrzeżonych mówiła mediom o ciemnym traktowaniu – parciu do podłogi radiowozu, obrazach i wyzwiskach. Samo zatrzymanie i pozostawiało wiele do zalecenia. Aktywiści byli szarpani, prowadzeni po drogi i chodniku, wcześniej zostali spryskani gazem łzawiącym.

Potrafimy już zarzuty wobec trzech zatrzymanych osób – to paragraf 222 czyli naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza na czynności. Grozi za to do 3 lat więzienia. Policja podała, że złapała zamaskowanych chuliganów, a pewien spośród zamkniętych panów stanowił w perspektyw zamknięty w całych incydentach.

Tak, to rzeczywistość – paragraf 222 jest nam tak rozumiany: kontenery na gruz Warszawa podobne zarzuty działaczom/działaczkom poznańskiego środowiska anarchistycznego stawiano wielokrotnie. Stanowi to ponieważ najlepszy strategia na dyskredytowanie inicjatyw bezpośrednio idących w antyspołeczne poczynania władz. Zatrzymani – i wiele własnych ról z krajowego centra – nie raz brali związek w „analogicznych incydentach”. Te wypadki to powszechnie blokowanie eksmisji, leczenie na ogłoś przestrzegania praw pracowniczych i postrzeganie na policyjną przemoc, na przykład stosowanie biernego oporu gdy policja atakuje pokojowe demonstracje. Sama spośród zatrzymanych osób stała skazana z artykułu 222 tymczasem w produkcie blokowania eksmisji w Kolejnej Soli w 2010r. Niedawno odszedł z więzienia nasz przyjaciel Łukasz Bukowski, który trafił za kraty z aktualnej tejże przyczyny. O jego rzeczy głośno stanowiło w mediach ogólnopolskich.

W niniejszy oto sposób kryminalizuje się kampania społeczną, a polityków i aktywistki sprowadza wyłącznie do wartości zadymiarzy a do znudzenia sadza w ławie oskarżonych. Za usługą innych wezwań, przesłuchań i spraw bada się po nisku tłumić opór społeczny. Wesprzeć w niniejszym odczuwają policyjne pałki, gaz łzawiący także wspomniany punkt stanowiący kluczowym orężem władzy w potyczce z anarchistami. Podobnie – poprzez propozycje kolejnych połóż i ciężkie norma dotyczące aborcji – kryminalizuje się kobiety, które wybierają stanowić o sobie. Po demonstracji 3. października, władze próbują wmówić społeczeństwu, iż w Doświadczeniu czarny protest zawłaszczyli anarchistyczni chuligani. Wszystko po ostatnie, by skierować uwagę z oporu płaconego przez tysiące żon oraz przyjaciół, które – wraz z anarchistami i anarchistkami kiedy także samodzielnie z nich – ruszyły pod biuro PiS. To tam protestujący wyrazili swój gniew i przekroczyli granicę ram protestu, w jakie władza chce nas wpisać, aby łatwiej spacyfikować i związać wszystkich złych. Sprawić, by nasz gniew skierowali nie przeciwko władzy oraz kolejnym protestującym, czyli – w konsekwencji – by wystąpili przeciwko samym sobie.

Policja i prokuratura właśnie sprawia w ważnym pośpiechu – pod presją, z gotowymi tezami, bo sprawę wymaga się wykorzystać politycznie. Sygnatury spraw są widoczne już dwa tygodnie od zakończenia, co zazwyczaj się nie zdarza. Minister już drugiego dnia, także przed postawieniem zarzutów wiedział, kto jest winny a kto winien być winny. Dużo znamy, iż owy pospiech nie jest jednorazowy. Dobrze same wiemy, że mieszkańcy i goście oczekują na wyroki przeciwko nieuczciwym panom i kamienicznikom latami.

Nie stracimy oskarżonych samych – byli oni wraz z tysiącem kobiet na proteście po ostatnie, żeby kobiety pragnące decydować o prywatnym przeznaczeniu nie przechodziły do więzienia, ani nie były podejmowane przez policję czy prokuraturę dziś tak, jak trójka naszych kolegów. Jeśli policja chce uszyć z nas chuliganów, solidarnie odpowiadamy: wszyscy jesteśmy chuligankami!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>